Kiskarácsony, nagykarácsony ...
- Kategória: Gyerek
- Találatok: 5444
A dalt nagyon sokan ismeritek, de azt, hogy a téli ünnepek milyen népi hagyományokat is rejtenek, arról kevesebbet hallhatunk.
A karácsonyi ünnepek adventtől vízkeresztig tartanak, ebben az időszakban az „apróbb" ünnepek követik egymást.
A keresztény kultúrában december 25-ét, Jézus születését megelőző négy hét az adventi időszak. Az ádvent szó jelentése várakozás - ami az „Úr eljövetelére" utal. A várakozás idejére adventi koszorút - általában fenyőágból - készítenek, melyet négy gyertyával díszítenek. A gyertyák színe katolikus körökben egy rózsaszín, három lila. A gyertyákat vasárnaponként gyújtják meg, minden alkalommal eggyel többet. A világító gyertyák számának növekedése szimbolizálja a fényt, és minden gyertya szimbolizál egy fogalmat: hit, remény, szeretet, öröm.
Közben van még egy nagyon fontos ünnepünk!
December 6-Miklós napja-Mikulás ünnepe!
Vajon tudjátok honnét is ered ez a hagyomány?
Az ajándékosztó Mikulás eredetileg Szent Miklós püspök népies alakja. A magyar néphagyomány szerint december 5. éjjelén meglátogatja a gyermekeket, s ha az elmúlt évben jól viselkedtek, kisebb ajándékot ad nekik.
A Mikulás segítői a krampuszok voltak. Az „igazi" Mikulás Lappföldön él, szánját rénszarvasok húzzák, a segítők pedig általában a Manók. A „JNS" Mikulása az elmúlt évben is meglátogatott Bennünket, reméljük, hogy az idén sem felejti el a sok-sok mosolygós Életfa Gyerek Klub Tagot! (folyt.köv.)