Menu

just logo uj     nahrinlogo   infoblokk kedv final felso ESZA

A+ A A-

Extrém Életfa sportfesztivál Mester Bálint győzelmével és különleges gasztronómiai viadallal

x2s-piliscsaba-2103-szasza-17 IMG 0064Hetedik alkalommal rendezte meg a X2S TEAM az Életfa Terepfesztivált Piliscsabán.

Az egész napos sport és családi eseményen belül terepfutó, hegyikerékpár és különleges városi terepfutó (City Trail) verseny is megrendezésre került, de a nap kiemelkedő jelentőségű eseménye a terepduatlon Országos Bajnokság volt, ahol az idei év kiemelkedő terepsportolója Mester Bálint nemcsak megőrizte bajnoki címét, hanem példaértékű versenyzéssel koronázta meg az idei sikersorozatát.
A szombati ítéletidő utáni csodálatos nap a legkisebbek versenyével kezdődött, ahol mini távon több korcsoportban is futottak és bicajoztak a vállalkozó kedvűek. A nagyobbaknak már komolyabb pályát jelöltek ki a szervezők, de csak a „mindenkinek teljesíthető” nehézséggel. A szakmai zsűri szavazása alapján a legszebben Soós Gergő (Fergeteg Triatlon) és Gyallai Máté (Gyötri) versenyeztek.

x2s-piliscsaba-2103-szasza-17 IMG 0064 copyA legnehezebb versenyszámokra délben került sor, itt a terep különlegességét kihasználva egymás után rajtolt 3 versenyszám: a hosszú távú MTB verseny, a terepfutás és a Terepduatlon Országos Bajnokság. A pályák mindegyike a legszebb, de legnehezebb terepek közé tartozik Magyarországon, a terepduatlon versenyzők mindkét oldalt megtapasztalták.

Mester Bálint (X2S Haibike TEAM) esélyeshez méltó módon az élre állt a rajt után, végig vezette a mezőnyt, egyedül csapattársa Sipiczki Csaba tartotta vele futáson a tempót. Száraz Dénes jó kezdés után az utolsó különlegesen nehéz futópályán már kimerülten versenyzett, de így is a mezőny első harmadában ért célba.
A nőknél a versenyt Dósa Eszter (Vitalitás – Scott – Nutrixxion) nyerte, akinek ezen a bajnokságon nem volt komoly kihívója. A hosszú távú MTB versenyben a belga Wouter Cleppe és Buzsáki Virág állhatott a dobogó legmagasabb fokára, a terepfutást pedig Pelsöczy Attila és Paál Emőke nyerték.

Az első magyar City Trail futamon Piliscsaba utcáin, terein, parkjain, hídjain és ösvényein vezetett a 7,6 km hosszú útvonal, minden indulónak egy egészen új élményt biztosítva. Ez a versenyszám az elkövetkező években biztosan nagyon sok hívet szerez magának, hiszen sokkal izgalmasabb, mint a hagyományos betonfutás, de mégsem annyira nehéz, mint a terepfutás. A szám első magyar győztesei Bedák Bence és Kochné Szilágyi Erika.

x2s-piliscsaba-2103-bellus-31 eletfa 0482Az eredményhirdetésen a díjakat Gáspár Csaba Piliscsaba polgármestere, Schmidt Ferenc az Életfa Program igazgatója, Szabó Zsófi és Száraz Dénes a „Jóban, Rosszban” tv-sorozat főszereplői, Pindroch Csaba színművész adták át a versenyzőknek.
Az egész napos családi programok közül a tai-chi, chi-kun bemutatók, az Aviva torna, a Bothmer gimnasztika, a vegán ételkülönlegességek, az egészség tanácsadás, a sport szaktanácsadás, a kerékpár bemutató, zsonglőrök és egykerekű kerékpáros akrobaták (14 éves solymári iskolások) és a színpadi programok aratták a legnagyobb sikert – a gyerekeknek pedig az egész napos ugrálóvár biztosította a kimeríthetetlen szórakozási lehetőséget.
A különleges szendvicskrém verseny zsűrijében Pálvölgyi István mesterszakács mellett Poór Brigitta az „Év extrém sportolója” is segített a helyezések eldöntésében. A különböző kategóriák győztesei közül Aradiné Héthy Zsófia a 7 km terepfutás női kategória győzelmét is megszerezte, ezzel egyedüliként sikerült neki a nap minkét kiemelt programjában (sport és életmód) kiemelkedőt teljesítenie.
A versenyzőket és a közönséget kényeztették – Életfa Program, Salomon, Haibike, Trek, GT, XLC, Biorganik, Napfényes Étterem és cukrászda, Ludwig és Mentesi – Jókenyér, Piliscsaba Önkormányzata, Suunto, Maratonman Depo, Bringa City, a piliscsabai MCM élelmiszer bolt, a solymári Vitamin Porta.

A nyolcadik alkalomra már csak alig egy évet kell várni...

Fotó: Bellus Áron, X2S TEAM

Ez a honlap sütiket használ. A honlap további használatával hozzájárulsz a sütik használatához.