Tereptriatlon Világbajnokság

Mester Bálint bronzérmesTöbb világbajnoki címet szerezve sikeresen szerepelt a magyar csapat a tereptriatlon világbajnokságon!

Boronkay Péter világbajnok, Mester Bálint bronzérmes, Poór Brigitta 7. az elit mezőnyben

A 38 éves dél-afrikai Conrad Stoltz 3. alkalommal világbajnok

Boronkay Péter világbajnok!Extrém nehézségű pálya Hollandiában? Bármilyen meglepő a holland pályát minden induló az egyik legnehezebbnek jellemezte, ami nem is csoda, hiszen magában az 1000 m úszás, a 26k m terepkerékpár és a 9 km futás nem lenne nehéz, de ha hozzávesszük, hogy a pálya nagy része bokáig süppedő laza homokban vezetett, akkor már más a kép. Kerékpározni és futni is különleges erőpróba volt.

A reggeli rajtnál Boronkay Péter (KMSE-Bátrofi Team) többszörös paratriatlon világbajnokunk állt rajthoz és a ép versenyzőknek is nehéz pályán kivételes magabiztossággal versenyzett megszerezve a ITU tereptriatlon világbajnoki címet!

Kora délután a korosztályos versenyzők következtek, ahol Mester Bálint (X2S Haibike TEAM) kiválóan beosztott erővel és jó taktikával szerezte meg a bronzérmet. Dezső Sándor a 11., Szabó Tamás a 6., Tóth Viktor a 9. helyet szerezték meg.

Ezúton is szeretnénk gratulálni az Életfa Program partnerének, az X2S Sportegyesület tagjainak a kiemelkedő teljesítményhez!

A nap végén az elit versenyzők álltak a tengerparton a rajtvonalhoz, köztük Poór Brigitta (X2S Haibike TEAM), az utóbbi idők legerősebb mezőnyében, ahol a világ minden tájáról érkeztek a válogatott sportolók. A rajtnál 20 nő sorakozott fel, a célban Brigitta a 7. helyen ért célba megelőzve orosz, cseh, spanyol válogatottakat. A győzelmet a cseh Helena Erbenova szerezte meg.

Az elit férfiak között nem indult magyar sportoló, a sportág legnagyobb egyénisége a 38 éves dél-afrikai Conrad Stoltz ismét nem talált legyőzőre. Ezzel 3-szoros tereptriatlon és 4-szeres extrém tereptriatlon (XTERRA) világbajnok – pedig kihívói között fiatal olimpikonok és nemzeti válogatott sportolók vannak.

Ez a honlap sütiket használ. A honlap további használatával hozzájárulsz a sütik használatához.